Грозовилата во Страшната шума

Издавач: Артконект | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Groznovilca v hudi hosti | Бр. на страни: 104 | Димензии: 14 x 20 cm | Корица: мека

Еден ден, нешто чудно се случува во Страшната шума. Со балон, на кој наместо кошница виси чајник, долетува едно непознато суштество. Мало е и мошне налутено. Облечено во летно фустанче и носи шапка низ која ѕиркаат рокчиња. Тоа е Грозовилата, страшната самовила! Сите животни во Страшната шума се зачудени и возбудени од оваа неочекувана посета. Грозовилата и нејзините пријатели ќе ги поведат децата на игриви и поучни авантури. Оваа приказна за пријателството и детските игри не е само топло и возбудливо четиво за децата, туку и за нивните родители.

Цена: 290 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач Артконект

Report an abuse for product Грозовилата во Страшната шума

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4852-11-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Грозовилата во Страшната шума”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in