Групирање и користење на материјали

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Sorting and using materials | Бр. на страни: 10 | Димензии: 190x245 | Корица: /

Групирање и користење материјали е една од тематските читанки предвидени како дополнителен прирачен материјал за наставата по природни науки за 1 одделение.

Читанката се базира врз делови од темата „Својства на материјалите“ што е дел од
учебникот за прво одделение, адаптиран според наставната програма на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ (Cambridge International Examinations).

Тематски читанки за прво одделение:

• Одгледување растенија

• Звук и слух

• Туркања и влечења

• Ние

• Групирање и користење материјали

• Живи суштества

Цена: 90 ден

100 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Групирање и користење на материјали

Категории: ,
ИСБН: 978-608-229-869-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Групирање и користење на материјали”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in