Хана

Издавач: Издавачка куќа Муза | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Hana | Бр. на страни: 350 | Димензии: 20X13 | Корица: /

Деветгодишната Мира оди со другарите на река за да си играат пловејќи на парчиња мраз, и покрај тоа што родителите тоа строго ѝ го забрануваат. Казната е „драконска“: не ѝ е дозволено да јаде од десертот на триесеттиот роденден на мајка ѝ, принцес крофните донесени од тетка ѝ Хана. По цела низа од неверојатни и трагични случувања ќе се покаже дека токму непослушноста е она што ја заштитило Мира, која од тој момент ќе биде неповратно и нераскинливо поврзана со својата тетка. Хана е чудна, молчалива и депресивна жена, но Мира низ соживотот со неа полека ќе го открива компликуваното и мачно семејно минато и ќе почне да сфаќа зошто е Хана таква каква што е. Семејното горчливо искуство во нивните животи ќе продолжи да плови како она големо и непремостливо парче мраз од кое започна сѐ. Ќе успеат ли Мира и Хана да се одржат над површината? Оцена на Goodreads 4,71. Година на прво објавување: 2017. Објавување во Муза: 2021.

Цена: 360 ден

100 на залиха

Спореди
Продавач Издавачка Куќа Муза

Report an abuse for product Хана

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-4906-14-8

Questions and Answers

You are not logged in