Хари биографија

Издавач: Попули | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Harry: A Biography | Бр. на страни: 250 | Димензии: 140х205 | Корица: /

Принцот Хари можеби е едно од најпрепознатливите лица во светот денес и често е во фокусот на медиумите − понекогаш кралското семејство негодува поради тоа. 
Досега во неговиотгоредолу краток живот тој има видено и направено повеќе различни фасцинантни и необични нешта −од основањето на негови лични 
хуманитарни организации, па сè до воената служба на боиштата во Авганистан и неговата прва кралска соло-турнеја. Колку и да бил привилегиран и заштитен, 
принцот Хари го има искусено животот.  
„Хари − биографија“ се обидува во целост да ја документира вистинската приказна зад славниот, а понекогаш можеби и контроверзен, принц.

Цена: 300 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Хари биографија

Категорија:
ИСБН: 978-608-247-075-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Хари биографија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in