Хари Потер и затвореникот од Азкабан

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Harry Potter & the prisoner of Azkaban | Бр. на страни: 344 | Димензии: 21 | Корица: мека

Уште еден бурен летен распуст на Хари! Овој пат тој успеа да се замери со својата тетка и за малку да биде избркан од Хогвортс! За бељата да биде уште поголема, озлогласениот затвореник Сириус Блек е побегнат од волшебничкиот затвор Аскабан, а страшните дементори го чуваат Хогвортс од сите страни. На крајот, тука е и црното, огромно куче кое го следи Хари насекаде, и гримот, предзнакот на смртта, што се појавува во ливчињата чај на часовите по Претскажување. Мрачните сили никако да си заминат од Хогвортс! „Хари Потер и затвореникот од Аскабан“ е третиот дел од серијалот за младиот волшебник Хари Потер и неговите авантури во светот на волшебниците и на магијата.

Цена: 700 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Хари Потер и затвореникот од Азкабан

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-757-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Хари Потер и затвореникот од Азкабан”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in