Хари Потер и Каменот на мудроста –

Publisher: Либи | Language: Македонски | Year: 2020
Original title: Harry Potter and the Philosopher’s Stone | Num. of pages: 262 | Dimensions: 20 | Cover: мека

Лектира за 9 одделение. Вклучено: - Речник на помалку познати зборови. - Активности за работа на час. Лесно читливо! Препорачано од Здружението за дислексија Ајнштајн. Еден обичен ден во домот на Дарслиеви, на Привет драјв бр. 4 стигнува писмо за момчето во креденецот под скалите, Хари Потер. По многуте обиди на тетин Вернон да ги скрие писмата што постојано доаѓаат, една вечер на вратата се појавува Рубеус Хагрид од училиштето Хогвортс за вештерство и волшебништво, и му вели на Хари дека е волшебник. Тогаш почнуваат авантурите на Хари и неговите пријатели, но, влогот е голем − целиот волшебнички свет е во опасност. „Хари Потер и Каменот на мудроста“ е првиот дел од серијалот за младиот волшебник Хари Потер и конечно дочекавме да ни биде лектира.

Price: 480 ден

3 in stock

Compare
Sold By Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Хари Потер и Каменот на мудроста –

Categories: ,
SKU: 978-608-259-755-3

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Хари Потер и Каменот на мудроста –”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in