Хари Потер и Одајата на тајните

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Harry Potter & The Chamber of Secrets | Бр. на страни: 280 | Димензии: 21 | Корица: мека

Летниот распуст на Хари беше во најмала рака катастрофален. Го прослави најлошиот роденден досега, не доби ниедно писмо од Рон и Хермиона, а му беше соопштено смртно предупредување од куќниот виленик, Доби – и конечно, беше спасен на спектакуларен начин од Дарслиеви со помош на летачки автомобил! Во Хогвортс, пак, проблемите продолжуваат: Хари слуша шепотења во ѕидовите што никој друг не може да ги чуе, и наеднаш, училиштето е полно со скаменети ученици и страшни натписи по ѕидовите! На повидок е уште едно соочување со мрачните сили! „Хари Потер и одајата на тајните“ е вториот дел од серијалот за младиот волшебник Хари Потер и неговите авантури во светот на волшебниците и на магијата.

Цена: 650 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Хари Потер и Одајата на тајните

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-756-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Хари Потер и Одајата на тајните”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in