Хари Потер и Реликвиите на смртта

Publisher: Арс ЛАМИНА | Language: Македонски | Year: 2022
Original title: Harry Potter and the deathly hallows | Num. of pages: 587 | Dimensions: 145/205 | Cover: тврда

Хари Потер го напушта домот на Дарслиеви на истиот начин како што и пристигна на Привет драјв бр. 4 – на џиновскиот мотор на Хагрид. Овој пат, сè е поразлично: тој веќе нема да се врати кај своите роднини, магијата што со години го заштитуваше е прекината, а зад неговите петици се смртојадите и лордот Волдеморт. Но, пред конечното соочување со Мрачниот господар, Хари и неговите пријатели мораат да ги пронајдат и да ги уништат преостанатите хоркрукси – зашто само така Волдеморт може да биде поразен и доброто да го надвладее злото. „Хари Потер и Реликвиите на смртта“ е седмиот и последен дел од серијалот за младиот волшебник Хари Потер и неговите авантури во светот на волшебниците и магијата.

Price: 950 ден

3 in stock

Compare
Sold By Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Хари Потер и Реликвиите на смртта

Categories: ,
SKU: 978-608-267-377-6

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Хари Потер и Реликвиите на смртта”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in