Преглед на кошничка “Тешка ноќ” e додадена во Вашата кошничката

Херојот

Издавач: Слово | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Херојот | Бр. на страни: 186 | Димензии: 20 cm | Корица: /

Во „Херојот“ се објавени 21 расказ, низ кои Кочовски се претставува како вистински мајстор на расказот.

„Тоа е книга богата со теми и мотиви, богата исто така во јазикот, спокојна и сочна во стилот, книга што извира и се потпира на нашата почва и, пред сé, зборува за човекот, за неговите страдања и радости, за неговите душевни и социјални драми, како во историски блиското, така и во сегашното време“.

Цена: 210 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Слово

Report an abuse for product Херојот

Категорија:
ИСБН: 978-9989-103-94-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Херојот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in