Хирамовиот клуч

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: ǂThe ǂHiram key | Бр. на страни: 384 | Димензии: 20 | Корица: мека

Дали свитоците што ги содржат тајните учења на Исус се закопани во Шкотска?
Дали евангелијата на Новиот завет го опишуваат Исус, последниот претендент на кралството на Евреите, како ги практикува ритуалите на прогласување кралеви на древните Египќани?
Дали свитоците со тајните учења на Исус биле закопани под Иродовиот храм кусо време пред Римјаните да го уништат Ерусалим?
Дали витезите темплари, претходниците на современото масонство, ги ископале овие свитоци во дванаесеттиот век и потоа ги прифатиле ритуалите што биле содржани во нив? И дали овие свитоци биле подоцна закопани под деталната реконструкција на Иродовиот храм, на врвот на еден шкотски рид, каде што лежат и сега, во очекување да бидат ископани?
„Оваа книга е пресвртница. Ние никогаш веќе нема да гледаме со исти очи на последните четири илјади години од човековата историја!“
–Греам Хок
„Хирамовиот клуч би можел да ја запали искрата на реформирање на христијанското размислување и на повторно разгледување на фактите што толку слепо сме ги прифаќале со генерации. Оваа книга е задолжително четиво за сите слободни мислители!

Дејвид Синклер Бошор Висок голем мајстор на масонството, Големата ложа на Минесота, САД

Цена: 500 ден 350 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Хирамовиот клуч

Категорија:
ИСБН: 988-998-992-075-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Хирамовиот клуч”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in