Хит депо

Издавач: македоника | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Hit depo | Бр. на страни: 82 | Димензии: 200х135 | Корица: /

Фарук Шехиќ (1970, Бихаќ, БиХ) пишува поезија, проза, есеи, книжевни и ликовни критики, новинарски репортажи... Фален е и наградуван. Критиката го смета за еден од најталентираните млади автори од подрачјето на некогашна Југославија и предводник на т.н. прегазена генерација. Некои негови книги, како што е „Хит депо“, имаат култен статус кај читателите и доживеале неколку изданија. Преведуван е на десетина јазици.

Цена: 100 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Македоника Литера

Report an abuse for product Хит депо

Категорија:
ИСБН: 978-608-225-046-5

Questions and Answers

You are not logged in