Холивуд

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 271 | Димензии: 180x110 | Корица: /

Холивуд (1989) е претпоследниот роман за сагата на Хенри Кинаски, како што самиот Буковски вели: „роман за пишувањето на сценариото и снимањето на филмот Барфлај“, каде што во главните улоги се појавуваат Мики Рурк и Феј Данавеј. Холивуд е бескомпромисна иронија на холивудскиот свет на филмските ѕвезди, продуценти, сценаристи. Жешка критика на помпезниот свет на славните, додека бедните и маргинализираните умираат по улиците на славниот Холивуд. 

Цена: 300 ден 255 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Холивуд

Категорија:
ИСБН: 978-608-653-065-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Холивуд”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in