Хотел со големо Л

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Hotel De Grote L | Бр. на страни: 224 | Димензии: 20 | Корица: мека

Кос е тринаесетгодишно момче, што го раскажува најбизарниот период од неговиот живот. Неговата мајка е почината пред неколку години, а неговиот татко има срцев удар во истиот момент кога Кос го постигнува победничкиот гол на турнирот. Додека татко му на Кос е во болница, изгледа дека хотелот што го раководи ќе биде во голем хаос. Но Кос и неговите три сестри немаат намера да дозволат тоа да се случи! Најстарата и најодговорна сестра е Либи. Брик секогаш се облекува во црно и најдобро се чувствува кога се губи во нејзината музика, а пак Пел секогаш е весело расположена и често е облечена во алиштата на мајка ѝ. Сите четворица заедно ќе почнат да го раководат хотелот. Посамата природа ова води кон чудни и апсурдни случки. Всушност излезе дека нивниот татко има длабоки финансиски проблеми. Хотелот е пред затворање. Но децата наоѓаат можно решение: треба да се победи на натпреварот за убавина, што има голема парична награда. Можете ли да погодите која е најубавата девојка од сите? Се разбира: Кос.

Цена: 350 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Хотел со големо Л

Категории: ,
ИСБН: 978-608-253-116-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Хотел со големо Л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in