Преглед на кошничка “Злосторство што не се заборава” e додадена во Вашата кошничката

Храброста на Гоце

Издавач: Стрип Квадрат | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Храброста на Гоце | Бр. на страни: 28 | Димензии: 30 | Корица: мека

Храброста на Гоце е сликовница во која на интересен начин е опишан животот на Гоце Делчев. Ќе го запознаете Гоце не само како војвода, туку и како трговец, учител, како и сè она што тој го има направено во текот на својот живот. Иако соочен со смртта, неговата глава била уценета на 1000 лири, тој храбро чекорел по тогашната Отоманска Империја и успевал да го организира и да го подготвува народот за востание за целосно ослободување на Македонија.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 120 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Стрип Квадрат

Report an abuse for product Храброста на Гоце

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-4719-01-4

Questions and Answers

You are not logged in