И тогаш, таа исчезна…

Автор: Лиса Џул
Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Then she was gone | Бр. на страни: 346 | Димензии: 20 | Корица: /

„И тогаш, таа исчезна…“ ќе ве внесе во една емотивно разорувачка приказна на една мајка во потрага по вистината за она што се случило со нејзи ната ќерка. Ели Мек беше совршената ќерка. И тогаш, таа исчезна… Десет години по исчезнувањето на Ели, нејзината мајка, Лорел Мек, се обидува повторно да живее нормално откако во кафуле ќе запознае еден шармантен човек. Пред да сфати што, всушност, се случува, таа се запознава со ќерките на Флојд, а помалата, Попи, ќе ја остави Лорел без здив.
Затоа што тоа мало и прекрасно девојче Попи е речиси копија на Ели.
А сега, неодговорените прашања што таа толку силно се обидуваше да ги остави зад себе, повторно ќе почнат да ја прогонуваат. Каде е Ели? Дали таа избегала од дома, како што се сомневаше полицијата, или ѝ се случило нешто многу страшно?
„Нема да можете да ја оставите оваа книга која е ‘чисто совршенство’“ – „Буклист“
НИКОЈ НЕ ИСЧЕЗНУВА ТУКУТАКА!!!

Цена: 490 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product И тогаш, таа исчезна…

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-262-060-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “И тогаш, таа исчезна…”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in