Идентитет

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: L'identité | Бр. на страни: 127 | Димензии: 20 см | Корица: /

Идентитет е еден од поновите романи на Кундера. Објавен е во 1997 година на француски јазик.

Делото претставува интересна анализа на еден пар, при што се занимава со идентитетот на мажот и жената воопшто, односно со прашањето колку и дали е неговата промена во одредени услови можна.

Секој следен пасус во овој кус роман открива нови стојалишта, аспекти, вистини околу идентитетот.

Дали можеме самите да го смениме својот идентитет? Дали промената на околностите во животот го менува нашиот идентитет на сопрузи, родители, љубовници...

Цена: 250 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Идентитет

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-903-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Идентитет”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in