Игра на туѓ терен

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 295 | Димензии: 195x125 | Корица: мека

Руски град-фантом, место каде владее законот, спокојот и благосостојбата и има само една мафија. Едуард Денисов, харизматичниот „кум“, со години во градот владее со железна рака. Судбината одлучува токму во еден од тамошните санаториуми да дојде на одмор мајор Анастасија Каменскаја. Таа уште не знае дека во истата таа установа дејствува одлично организирана банда злосторници, кои снимаат гнасни и крвави филмови. Иако лукавите „филмаџии“ не оставаат ни најмала трага, луѓето на Денисов, разбеснети поради дрскоста на непоканетите гости, ги следат во чекор. Сите траги водат до санаториумот каде е сместена Каменскаја, а самата таа паѓа во центарот на убиствените игри.

Игра на туѓ терен е еден од најуспешните романи на Маринина и совршена, сугестивна слика на руските општествени односи. Игра, исто така, е и одлично конструиран криминалистички роман, во кој брзата, изненадувачка фабула ниту на миг не губи темпо во густежот од многубројни мотиви.

Цена: 200 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Игра на туѓ терен

Категорија:
ИСБН: 978-608-4718-39-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Игра на туѓ терен”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in