Игра на знаења (вклучени карти со активности 2)

Издавач: Светот на Биби | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Игра на знаења (вклучени карти со активности 2) | Бр. на страни: / | Димензии: 298x202x40 mm | Корица: тврда

Првата македонска фамилијарна „Игра на знаења“ од „Светот на Биби“ е одлична можност за оттргнување на децата од екраните, за радост на сите во семејство, меѓу другарите и пријателите. Со вклучени карти со активности 2. Во „Игра на знаења“ учествуваат од 2 до 4 играчи, а се игра со коцка, карти и со фигурите Биби, Боби, Зази и самовилата Луна.Играчите фрлаат коцка за да одредат кој ќе почне прв. Почнува оној што ќе добие најголем број. Секој играч почнува од полето ПОЧЕТОК, каде што ја става својата фигура. Потоа ја фрла коцката и се движи онолку полиња колку што покажува бројката. Откако ќе застане на одредено поле, играчот треба да извлече карта со соодветната боја (на пример, црвена, доколку застане на црвено поле). Секоја карта бара од играчот да изврши одредена задача: да одговори на одредено прашање или да изврши одредена активност. Доколку играчот не знае да одговори некое прашање, мора да паузира еден круг! Ако, пак, застане на поле на кое има некој лик, треба да ги следи инструкциите што ги дава ликот (на пример, доколку застане на поле каде што се наоѓа ВЕШТЕРКАТА, играчот ќе мора да се врати на почетокот на играта!)

Цена: 979 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Светот на Биби

Report an abuse for product Игра на знаења (вклучени карти со активности 2)

Категорија:
ИСБН: 001

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Игра на знаења (вклучени карти со активности 2)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in