Играта на животот и како да ја играш

Издавач: Паблишер | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The game of life and how to play it | Бр. на страни: 107 | Димензии: 19 | Корица: тврда

Предметот на играта на животот е јасно да го видиме сопственото добро и да ги избришеме сите ментални слики на злото. Во оваа инспиративна книга Флоренс Сковел Шин, на неформален, пријателски и хумористичен начин, ни ги пренесува безвременската порака и принципите на успехот покажувајќи ни како со користење на афирмации да ги промениме својата состојба и околностите и да научиме дека животот не е борба, туку игра, игра на давање и примање. Книгата „Играта на животот и како да ја играш“ за првпат ја здогледала светлината на денот во 1925 година. Оттогаш има инспирирано илјадници луѓе низ целиот свет, со вистината што ни ја открива – дека љубовта и добрата волја ги отстрануваат сите препреки на нашиот пат.

Цена: 250 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Играта на животот и како да ја играш

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4569-91-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Играта на животот и како да ја играш”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in