Илустрирана детска енциклопедија

Издавач: Младинска книга | Јазик: Македонски | Година: 2006
Оригинален наслов: Children's picture encyclopedia | Бр. на страни: 160 | Димензии: 28 | Корица: /

Сообразена е со училишната програма за основно образование. Со голем број прекрасни фотографии и интересни описи, оваа енциклопедија од А до Ш е приспособена за децата и помладите читатели. 145 главни теми и 1500 дополнителни поими за области кои децата треба и сакаат да ги запознаат. Над 2000 географски карти, цртежи и фотографии во боја. 

Цена: 1480 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Младинска книга

Report an abuse for product Илустрирана детска енциклопедија

Категорија:
ИСБН: 9989-2527-0-X

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Илустрирана детска енциклопедија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in