In vino veritas

Издавач: Жарко Марковски | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: In vino veritas | Бр. на страни: 152 | Димензии: 20 см | Корица: мека

Неочекуван повик го разбуди пензионираниот инспектор Исак Китан од монотонијата на секојдневието. Поканет е на забава во куќа во која се случило мистериозно убиство. Пред да се пушти во акција, инспекторот мора најпрво да се поврзе со некои стари пријатели.

Цена: 290 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product In vino veritas

Категории: ,
ИСБН: 978-608-245-662-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “In vino veritas”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in