Интерактивен курс по англиски јазик

Автор: /
Издавач: Cambridge University Press | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Интерактивен курс по англиски јазик | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0 | Корица: /

Курсот е заснован на еднa од најдобрите книги за учење на англискиот јазик од познатата издавачка куќа Cambridge University Press, а напредната компјутерска технологија овозможува забавно и ефикасно учење на сите вештини истовремено (фонд на зборови, изговор, пишување, читање, слушање).
Содржи модул за препознавање и анализа на говор на светот, бројни анимации, интерактивните симулации и говорно-мисловни игри обезбедуваат учење на највисоко индивидуално ниво. За разлика од учењето во училиште за јазик овој курс ви овозможува самите да изберете кога, каде и колку време ќе учите. Покрај тоа никаде нема да најдете потрпелив учител – тука можете да ги повторувате вежбите толку долго колку што сакате.Темите на лекциите се од секојдневниот живот и деловната средина. Со добиеното знаење самоуверено ќе комуницирате со пријателите што зборуваат англиски, ќе читате книги и ќе пребарувате на интернет. Поради напредната технологија можете кога било да ги проверите резултатите од поедини вежби и да го проверувате своето знаење. Покрај деталните резултати ќе дознаете и кои задачи мора да ги повторите. Бидејќи материјалот за учење е прилагоден на 3 степени на знаење, погоден е за сите членови на семејството: учениците, родителите и бабите и дедовците. Навистина, со овој курс, секој може да го освежи или надгради познавањето на англискиот јазик.
Со целосниот пакет 24/7 English ќе постигнете познавање на англискиот јазик,
а тоа насекаде и секогаш може да ви послужи:
при активно и забавно минување на слободното време,
во работата, при комуницирањето со деловните партнери,
при читање на најновата стручна литература,
на одмори и патувања, при остварување контакти со странци,
за студирање и работа во странство,
при гледање на телевизиски емисии и филмови.

Цена: 8640 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Младинска книга

Report an abuse for product Интерактивен курс по англиски јазик

Категорија:
ИСБН: 00000000ИАК

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Интерактивен курс по англиски јазик”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in