Преглед на кошничка “Електрични кола” e додадена во Вашата кошничката

Introduction to Logic Design

Издавач: McGraw-Hill Education | Јазик: English | Година: 2004
Оригинален наслов: Introduction to Logic Design | Бр. на страни: 652 | Димензии: 25x19 | Корица: /

Intended for a first course in logic design, taken by computer science, computer engineering and electrical engineering students, this text features a clear presentation of fundamentals with a collection of examples, solved problems and exercises. It also integrates laboratory experiences, both hardware and computer simulation.

Цена: 2199 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Академска Книга

Report an abuse for product Introduction to Logic Design

Категорија:
ИСБН: 9780071111621

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Introduction to Logic Design”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in