Ирмина

Издавач: Артконект | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Irmina / Barbara Yelin | Бр. на страни: 288 | Димензии: 20 x 24 cm | Корица: /

Ирмина, млада и амбициозна Германка, доаѓа во Лондон кон средината на 30-тите години на минатиот век. Таму го запознава Хауард, студент на Оксфорд кој потекнува од Карипските Острови. Бидејќи и двајцата се туѓинци во Англија, тие се зближуваат, но нивната врска е ненадејно прекината поради политичката ситуација во Германија под власта на Хитлер. Ирмина мора да се врати дома, политичките тензии ескалираат, Втората светска војна наближува… Во наградуваниот графички роман „Ирмина“, Барбара Јелин ја прикажува драмата што се создава кога човек мора да избере меѓу личниот интегритет и општествениот статус.

Цена: 525 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Артконект

Report an abuse for product Ирмина

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4852-32-2

Questions and Answers

You are not logged in