Исчезнатата

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Vаmish | Бр. на страни: 363 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Една мртва, безимена жена донесена е во мртовечницата на докторката Мора Ајлс.Тоа е само уште едно тело се* до моментот кога докторката забележува дека трупот ги отвора очите. Жената воскреснува, сета исплашена и збунета и итно е префрленаво болница. Но,таа таму го убива работникот од обезбедувањето и зема заложници, од кои една е бремена, детективката Џејн Рицоли, која само што не се породила. Додека напнатите часови изминуваат, доктор Мора заедно со сопругот на Џејн, агентот на ФБИ, Габриел Дин, се обидува да го открие идентитетот на убиецот. Овој случај е многу посложен од обичното заложништво, а Џејн е единствената која ги држи клучевите на мистеријата и е заробена со вооружена лудачка.
Рангирано 5.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 450 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Исчезнатата

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0814-2

1 оценка за Исчезнатата

  1. Rated 5 out of 5

    Слаѓан

    Одлична, тензична и возбудлива!

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in