Искинатиот вел

Издавач: Мартина | Јазик: македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: The torn veil | Бр. на страни: 135 | Димензии: 21x14 | Корица: /

Книгата Искинатиот Вел е вистинска животна приказна на младата пакистанска девојка Естхер Гулшан која, откако на чудесен начин била исцелена од Исус Христос, станала христијанка. Таа дури и по цена на сопствениот живот не се откажала од својот спасител Исус Христос.
Приказната за првпат е објавена во 1984 година и досега е отпечатена во повеќе милиони примероци.
Денес Естхер Гулшан живее во Оксфорд во Англија, често патува по светот и зборува за својата верба во Исус Христос.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 250 ден

Спореди
Продавач Мартина

Report an abuse for product Искинатиот вел

Категорија:
ИСБН: 978-608-4626-06-0

Questions and Answers

You are not logged in