Искра надеж

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: ǂA ǂfire sparkling | Бр. на страни: 390 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Неверојатен роман за љубовта, загубата и храброста на една жена за време на војната. По уништувачкото предавство од саканиот, Џилијан Гибонс заминува во својот семеен дом бидејќи има ужасна потреба за бегство од реалноста. Но тогаш таму наоѓа стара фотографија од нејзината баба во прегратките на нацистички офицер и нејзиниот живот станува уште покомплициран. Заинтригирана од новото откритие, Џилијан се обидува да ја открие вистината која стои зад фотографијата, па тргнува на епско патување низ минатото. 1939 година: Aнглија се наоѓа на раб на војна додека Вивијан се вљубува во згоден британски војник, но кога започнува одекнувањето на бомбите и прекрасниот живот на Вивијан е уништен за секунда, таа прави сè за да ги заштити своите сакани. Како што Џилијан дознава повеќе за својата баба, така старата фотографија сè повеќе добива смисла. Но на секое одговорено прашање, се отвора ново. Соочена со неочекуваната вистина, Џилијан се обидува да го расветли не само мистериозното минато на нејзиното семејство, туку и својата иднина. Оваа безвременска, мултигенерациска сага е срцепарателен сведок за борбата на една жена да преживее, совршена за сите кои ја обожаваат ,,Славејот“од Кристин Хана.

Цена: 490 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Искра надеж

Категорија:
ИСБН: 978-608-260-096-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Искра надеж”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in