Историчарка

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: The Historian | Бр. на страни: 637 | Димензии: 140 x 205 | Корица: /

Три приказни, три периодa, три истории. Испреплетувајќи ги приказните, ликовите и животите, легендата и историјата, романот гради комплексно дејство низ кое треба да се движите како низ лавиринт: внимателно, претпазливо, не дозволувајќи да се изгубите, зашто замките се зад секој агол. Кога ќе стигнете до крајот на романот, иако изгледа како сè да се разјаснило, сепак ве очекува загатка. Под површината на расплетот се крие друга мисла. Прашањето: колку е злото навистина зло, а доброто добро? Дали е светот обоен во црно-бело или е палета од нијанси кои не можат да се раздвојат? Кој е вистинскиот Влад Дракула и навистина ли е толку крволичен како што нè учат легендите и историјата? Или има и уште нешто, некоја неоткриена страна од неговата личност?Движејќи се низ романот, низ замките и интригите, оваа книга докрај нè држи во напнатост, содржејќи ги сите елементи потребни за добра книга: одлична и докрај неизвесна приказна, до перфекционизам изградена фабула и на крајот, материјал за размислување.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 299 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Историчарка

Категорија:
ИСБН: 9786082300320

3 оценки за Историчарка

  1. Rated 5 out of 5

    Марија Бошкоска (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    silvana ristevska (верификуван корисник)

  3. Rated 5 out of 5

    silvana ristevska (верификуван корисник)

    Книга која никогаш нема да ја заборавите!

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in