Историја на насилството

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Histoire de la violence | Бр. на страни: 179 | Димензии: 20 | Корица: мека

ва е краток роман во традицијата на Труман Капоте, но со жртвата како тема. Движејќи се безмилосно и хипнотички меѓу минатото и сегашноста, меѓу гласот на Луј и гласот на замислениот раскажувач, делото е прецизно како полициски извештај и љубопитно како мемоари. Го бележи не само расизмот и хомофобијата на француското општество, туку и нивни суптилни ефекти врз љубовниците, браќата и сестрите, сопрузите и сопругите.

Цена: 450 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Историја на насилството

Категорија:
ИСБН: 978-608-4850-25-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Историја на насилството”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in