Историја на уметноста

Автор: //
Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Историја на уметноста | Бр. на страни: 95 | Димензии: 220x290 | Корица: /

Овој труд ги опишува големите настани од историјата на уметноста во сите земји од светот, од праисторијата, па до денес. Целата книга е проткаена со илустрации во боја од уметничките дела од сите области на уметноста.

Цена: 441 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Историја на уметноста

Категорија:
ИСБН: 978KK00003

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Историја на уметноста”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in