Истражувачи

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 800 | Димензии: 170mm x 240mm | Корица: /

Книгата претставува збирен преглед на светските откритија низ историјата. Освен со живописните биографии на истражувачите од различни епохи, во оваа книга ќе се запознаете не само со големите и важни откритија, туку и со начинот на којшто научниците дошле до нив. Огромните историски познавања на авторот ја зачинуваат книгава со привлечни приказни кои ќе ве понесат во потрага по нови откритија.

Цена: 1500 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Истражувачи

Категорија:
ИСБН: 978-9989-171-96-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Истражувачи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in