Истражувања за античка Македонија

Издавач: Нампрес | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 350 | Димензии: 170x235 | Корица: мека

Со милениуми се криеле фактите за Македонија и сите посегале по неа, по нешто присвојувале, ограбувале истото го прават и сега. Во светските чуда, Македонецот треба да биде на прво место и најголемо чудо што најдолго опстојува под нечовечки притисоци за исчезнување. Археологијата го зацврстува нашето постоење. На очиглед на откопани цели градови, како Стоби, Стибера, Хераклеа, со театри, светилишта, статуи, мозаици, депоа на пари со ликови на македонските владетели низ милениуми се покажуваат и го потврдуваат македонското постоење.

Рангирано 3.67 од 5 според 3 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 600 ден 300 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Нампрес

Report an abuse for product Истражувања за античка Македонија

Категорија:
ИСБН: 978-9989-682-88-9

3 оценки за Истражувања за античка Македонија

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  2. Rated 1 out of 5

    ljupco mihajloski (верификуван корисник)

  3. Rated 5 out of 5

    dimitar10rw@yahoo.com

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in