Истражување на земјата и космосот

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 136 | Димензии: 125X200 | Корица: /

Денес сме толку навикнати на широкиот распон на човековите знаења во различни насоки што често забораваме колку сме ограничени како поединци. За среќа, за сметка на тоа ги имаме љубопитноста и остроумноста.Нашето знаење постојано расте – во почетокот полека, а потоа експлозивно, ширејќи ги хоризонтите во сите насоки – во просторот и времето, во морските длабочини, во вселената и во областа на енергијата. Оваа книга на Асимов е вистинска ода токму за незаситната љубопитност на луѓето по нови знаења за разбирање на светот што ги опкружува.Таа ги објаснува научните концепти на историски начин, враќајќи се назад во времето, кога науката за која пишува била уште во својата наједноставна фаза. Таа е приказ на човештвото во неговата највозвишена хуманост, во неговата неуморна желба да продира колку што е можно подалеку, во сите насоки.

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Истражување на земјата и космосот

Категорија:
ИСБН: 9786082011462

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Истражување на земјата и космосот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in