Италијанската девојка

Издавач: Матица | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: The italian girl | Бр. на страни: 557 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Росана има само единсаесет години кога се запознава со Роберто во кафеаната на своите родители во Неапол. Таа се вљубува во убавиот оперски пејач и се заколнува дека еден ден ќе се омажи за него. И Роберто не останува рамнодушен на нејзиниот ангелски глас. И предвидува блескава иднина и ја убедува да оди на часови по пеење.

Благодарејќи на својот беспорен талент, Розана освојува стипендија за музичката школа во миланската ,, Скала'' . Наскоро патот повторно и се вркрстува со патот на Роберто. Заедно ги освојуваат сцените на најпознатите оперски куќи во светот.

Тие се неверојатен тим и во животот, и покрај неговата репутација на кршач на женски срца. Нивната љубов е опсесивна но и разорна, обележана од лаги и предавства. Но тајните од минатото на Роберто се закануваат да испливаат на површината да им ја затемнат среќата.

Ќе успеат ли Розана и Роберто да ја зачуваат својата љубов кон музиката и еден кон друг?

Цена: 630 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Италијанската девојка

Категории: ,
ИСБН: 978-608-10-0900-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Италијанската девојка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in