Изгубената ќерка

Автор: Џил Пол
Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: The lost daughter | Бр. на страни: 430 | Димензии: 21 | Корица: мека

Руска принцеза. Неверојатна жртва. Мистериозна тајна… Од авторката на бестселерот Тајната сопруга ни доаѓа нова трогателна приказна за јачината на љубовта и моќта на простувањето. 1918 година: кога државата со која претходно владееја се врти против нив, иднината на семејството Романови виси на конец. Тогаш средната ќерка, Марија, го привлекува вниманието на двајца од стражарите и тоа води до еден многу тежок избор помеѓу правилното и погрешното. Педесет и пет години подоцна: „Не сакав да ја убијам“. Со овие криптични зборови умира таткото на Вал, оставајќи ја да ја открие мистеријата која поврзува две семејства кои се имаат соочено со неопислива трагедија и можеби конечно да најде објаснување кое се чека многу одамна. Ова е спектакуларна, воодушевувачка и романтична сага која ќе остане со вас засекогаш.

Цена: 490 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Изгубената ќерка

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-042-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Изгубената ќерка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in