Изведба на објекти од високоградба : начела, материјали и системи

Издавач: Ад Вербум | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Building construction : principles, materials, and systems | Бр. на страни: 992 | Димензии: 206х277 мм | Корица: /

/Напишана од тим автори со децении искуство во архитектурата, градежништво, инженерство, и предавање, „Изведба на објекти од висока градба: начела, материјали и системи“ претставува опсежен, целосно илустриран вовед во градежните методи и материјали. Оваа пионерска книга беше развиена и дизајни¬рана за употреба како учебник и незаменлива професионална референција. Уникатната организација на книгата дозволува несекојдневно истражување на изведбата на висока градба.
Начелата во градежништвото се опфатени во првиот дел, додека пак материјалите и системите се опфатени во вториот дел.

Цена: 3000 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Ад Вербум

Report an abuse for product Изведба на објекти од високоградба : начела, материјали и системи

Категорија:
ИСБН: ISBN 978-608-4627-08-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Изведба на објекти од високоградба : начела, материјали и системи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in