Ја сакам

Original title: / | Num. of pages: 136 | Dimensions: 129 x 198 | Cover: мека

Нашата прва љубов...
Никогаш не е лесно да се опише,
никогаш не е лесно да се зборува за неа,
особено во нашата младост.


Најпознатиот турски современ писател за деца, Фатих Ердоган, прекрасно ги прикажува овие чувства и им помага на нашите млади читатели во процесот на разбирање на љубовта.

Бестселер во Турција, со продадени 18.000 копии.

Фатих Ердоган во 2017 е номиниран за најзначајната награда за детска литература во светот, „Астрид Линдгрен“.

Price: 250 ден

6 in stock

Compare
Sold By Прозарт Медиа

Report an abuse for product Ја сакам

Category:
SKU: 978-608-256-013-7

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ја сакам”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in