Јади, моли се, вљуби се

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Eat, Pray, Love | Бр. на страни: 400 | Димензии: 13x20 | Корица: мека

Приказна што инспирира и охрабри милиони луѓе низ светот да го пронајдат најдоброто во себе! Ова е една од највлијателните книги на сите времиња – подеднакво прекрасна, мудра и лична, богата со духовна проникливост, вистинска потрага по смислата на животот. По болниот развод Елизабет Гилберт презема радикален чекор. Сакајќи да си даде време и простор за себепронаоѓање, го остава вообичаениот западен начин на живот и тргнува да истражи три различни аспекти на својата природа во опкружување на три различни култури. Првата дестинација е магичната Италија – идеална за истражување на гастрономските и друг вид задоволства. Потоа Индија, каде што ја преиспитува својата духовна приврзаност. На крајот, заминува на индонезискиот остров Бали, каде што доаѓа до балансот меѓу телесното уживање и посветеноста на божественото. Сензуална и авантуристичка духовна одисеја што колку што е интересна, толку е и просветлувачка.

Цена: 500 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Јади, моли се, вљуби се

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-397-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Јади, моли се, вљуби се”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in