Јапонската хаику поезија и нејзината културно-историска рамка

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 304 | Димензии: 145mm x 240mm | Корица: /

Содржината на оваа книга е (нзачително) проширен текст на два есеја објавени во Encyclopaedia Moderna (бр. 3-4, 1967 год. и бр. 9, 1969 год.) и неколку предавања одржани на „Трибината 5 минути по 8“ во загребскиот Студентски центар и во загребскиот Центар за култура и информации, на загребските трибини „Мозаик“ и „Кај Горан во 22 часот“, како и во „Домот на младината“ во Белград. Книгата содржи петстотини хаику од стотина хаику поети.

Цена: 690 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Јапонската хаику поезија и нејзината културно-историска рамка

Категорија:
ИСБН: 978-9989-171-95-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Јапонската хаику поезија и нејзината културно-историска рамка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in