Јапонски бајки

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Japanese fairy tales | Бр. на страни: 256 | Димензии: 20 | Корица: мека

Овде се претставени најубавите бајки од Далечниот Исток и од други делови на Азискиот Континент. Дваесет и две неверојатни приказни за херојството, итроштината и доброто срце, но и за љубомората, алчноста и одмаздата. Изборот на овие убави, интересни и поучни бајки ги содржи најпознатите јапонски бајки, како што се: Врабецот со исечен јазик, Авантурите на Кинтаро, Среќниот ловец и вештиот риболовец, Сечачот на бамбус и месечевото дете и многу други возбудливи раскази. Овие неверојатни приказни ги доближуваат до нас егзотичните вкусови, традиции и обичаи на оваа земја. Прекрасен подарок за секое дете, но и за сите оние кои сакаат да запловат во нови, фантастични светови.

Цена: 400 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Јапонски бајки

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-443-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Јапонски бајки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in