Јас и ти

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 360 | Димензии: 21 cm | Корица: мека

За љубов и брак треба двајца... Една грешка во раните дваесетти години може да те научи на многу работи, еден катастрофален развод може да те натера никогаш повеќе да не веруваш во брак и вистинска љубов. Може дури и да те натера да станеш адвокат за разводи за да им помагаш на луѓето со слична судбина. Харпер Џејмс има работа во која е страшно добра, куќа на плажа која ја обожава и тип кој го посакува скоро секоја жена во градот. Да, добро, фатално скршеното срце ја прави ладна, крута и затворена, но вака барем никој не може да ја повреди. Таа сега знае дека бракот не се гради со љубов, туку со партнерство и разбирање, па не ѝ треба филмска љубов за да направи совршен план за животот. И нејзиниот план звучи солидно... сè додека нејзината полу сестра не ѝ соопштува дека ќе се мажи за братот на нејзиниот бивши маж. После толку долги безбедни години, Харпер на свадбата треба да го види човекот чија сама појава ѝ го превртува светот наопаку.

Цена: 390 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Јас и ти

Категорија:
ИСБН: 978-608-4741-01-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Јас и ти”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in