Јас ќе бидам поет, а ти мојата Поесиа

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Јас ќе бидам поет, а ти мојата Поесиа | Бр. на страни: 208 | Димензии: / | Корица: мека

Секој човек во животот барем еднаш има почувствувано дека, едноставно, не припаѓа меѓу сите други или, можеби, светот е премал за амбициите и чувствата кои го посетуваат длабоко во ноќта. Таков беше целиот живот на Џони и Поесиа сè додека нивните души не се споија. А кога тоа се случи, настана една огромна експлозија… Џони е цигари, касети и Буковски. Џони е доцни часови и рок музика, исполнети желби и несреќна љубов. Поесиа не е обично девојче. Таа не е типично убава. Таа е сите балетски чекори кои ги игра во ритамот на заоѓањето на сонцето. Оваа книга е гласни насмевки, шампањски бакнежи, горки солзи, љубов и пријателство. Оваа книга е авантура која ќе ви го сврти светот наопаку и никогаш повеќе нема да го врати во нормала.

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Јас ќе бидам поет, а ти мојата Поесиа

Категории: , ,
ИСБН: 978-9989-32-984-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Јас ќе бидам поет, а ти мојата Поесиа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in