ЈАС НЕ СУМ ТАКВА

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Not that kind of girl | Бр. на страни: 268 | Димензии: 140/205 | Корица: /
Извадок:

Контроверзната и сестраната добитничка на Златен глобус, авторката, актерка и режисерка на хит-серијата Девојки (Girls), Лина Данам ја сметаат за вистинско „креативно чудо“.

На прагот на триесеттата, отворено, духовито и со неверојатна зрелост пишува за сè што досега го обележало нејзиниот пат – за болните врски, за критиките и преиспитувањата, за несовршеното тело, за психичките падови, за вистинските пријателства и моќта на семејството, за уметничкиот Њујорк и за Холивуд што го губи сјајот. Оваа несекојдневна и совршено поврзана низа приказни за патот до успехот, едновремено е и одличен роман за растењето и за тоа како да научите да си поставите граници, да се поддржите себеси и да се изборите за сето она што ви е важно.

Јас не сум таква е забавна, паметна и исполнета со оној вид на комични украси кои се одлика на раните дела на Вуди Ален... Данам е несекојдневен талент, а нејзината визија е фасцинирачки оригинална. NYT Magazine

Цена: 420 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product ЈАС НЕ СУМ ТАКВА

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-296-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “ЈАС НЕ СУМ ТАКВА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in