Јас сум гласникот

Издавач: СИЛСОНС | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: I am the Messenger | Бр. на страни: 428 | Димензии: 21 | Корица: /

Ед Кенеди случајно присуствува на грабеж на банка. За цело време, додека тој и неговите пријатели се држани како заложници, Ед размислува за тоа како автомобилот на неговиот пријател Марв е паркиран на место каде што е дозволено само петнаесет минути паркирање.

Времето истекува полека... Кога само ограбувачот би побрзал, за да не мора потоа да го слуша Марв како се жали дека ќе мора да плаќа казна.

Ед Кенеди е деветнаесетгодишен илегален возач на такси, кој не смее да вози токму поради тоа што за да возиш такси не смееш да бидеш помлад од дваесет и една, чита многу книги дури и повеќе од тоа што би требало и е апсолутно вљубен во својата пријателка и колешка Одри.

Не се запишал на факултет, не се труди да постигне нешто во животот, а такси почнал да вози токму по предлог на Одри. Одри пак, од друга страна, го смета Ед само за пријател и не сака да има ништо со него, иако скоро со секој втор има спиено, или пак поради тоа што Одри одбива да сака некој воопшто, бидејќи израснала во семејство кое многу го сакала, но тоа само ја повредувало. Марв, неговиот пријател пак, е многу често непријателски расположен и со него Ед постојано се препира токму околу неговиот автомобил.
Рангирано 4.00 од 5 според 2 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 483 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Јас сум гласникот

Категорија:
ИСБН: 512500951

2 оценки за Јас сум гласникот

  1. Rated 3 out of 5

    Даниела Карастојанова (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Слаѓан

    Одлична е 🙂

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in