Јас сум време

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Јас сум време | Бр. на страни: 72 | Димензии: 112х180 | Корица: /

Јас сум време содржи 39 песни , создадени во изминатите три децении и никогаш необјавени досега.Во сите нив провејува препознатливиот ракопис на Павловски, со голема творечка вдахновеност.
Радован Павловски е еден од најпознатите македонски поети, чие творештво е преведено на повеќе од 50  јазици во светот,и е вклучено во разни антологии на современата македонска,европска и светска поезија.

Цена: 100 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Јас сум време

Категорија:
ИСБН: 978-9989-187-81-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Јас сум време”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in