Јазик на обрасци : градови, згради, изградба

Издавач: Академски печат | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: A pattern language | Бр. на страни: 1214 | Димензии: 21 | Корица: мека

Јазик на обрасци – Градови, згради, изградба е книга од авторите Кристофер Александар, Сара Ишикава, Мјуреј Силверштајн, Макс Јакобсон, Ингрид Фиксдал – Кинг и Шломо Ејнџел, издадена 1977 година, од Oxford University Press. Книгата е составена од три дела: Градови, Згради и Изградба. Оваа книга може да се употреби за да проектираме куќа за нас и за нашето семејство; може да се употреби заедно со нашите соседи за да ги подобриме нашиот град и кварт; може да се употреби за да ја  проектираме нашата канцеларија или работилница или јавна зграда. Оваа книга може да послужи и како водич во вистинскиот процес на изградба. 

Цена: 1286 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Академски Печат

Report an abuse for product Јазик на обрасци : градови, згради, изградба

Категорија:
ИСБН: 978-608-4563-61-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Јазик на обрасци : градови, згради, изградба”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in