Јазовецот Итре ја најде големата љубов

Издавач: Бегемот | Јазик: македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Jezevec Chrujda potkal velkou lásečku | Бр. на страни: 32 | Димензии: 250x170 | Корица: тврда

Детскиот јунак, јазовецот Итре од Габровата шумичка, љубопитен и другарски настроен градител на подземни ходници и дувла, во својата приказна судбински се вљубува. И тоа во убавата ласица Аничка – но, не е единствениот што сака да ја придобие. Па, така, Итре мора да се бори за својата љубов со искусниот твор Смрдолф. Нашите нежни влакнести јунаци ќе се најдат во тајната пештера полна со опасни суштества, кои сакаат да им го одземат животот. Смелиот Итре нема да го победи својот противник со сила, туку со храброст и со снаодливост и со тоа конечно ќе ја убеди Аничка дека тој е вистинскиот.

Цена: 350 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Јазовецот Итре ја најде големата љубов

Категорија:
ИСБН: 978-608-4718-89-5

Questions and Answers

You are not logged in