Јазовецот Итре ја освојува вселената

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Jezevec Chrujda dobývá vesmír | Бр. на страни: 32 | Димензии: 250x170 | Корица: тврда

Во својата нова приказна, јазовецот Итре, истражувач од Габровата шумичка, со помош на генијалката, утката Живка, ќе изгради вселенска ракета. Со неа ќе летне сè до Педалуна, која е малечок сателит на нашата Месечина. Итре ќе доживее авантура со вонземјани, а на сцената повторно ќе се појави неговиот стар непријател, творот Смрдолф. Дали сè ќе заврши добро? Ќе може ли Итре безбедно да се врати во прегратките на својата ласица Аничка?

Цена: 350 ден

18 на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Јазовецот Итре ја освојува вселената

Категорија:
ИСБН: 978-608-4869-28-3

Questions and Answers

You are not logged in