Јазовецот Итре снима филм

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Jezevec Chrujda točí film | Бр. на страни: 32 | Димензии: 250x170 | Корица: /
Извадок:

Кога во Габровата шумичка еден ден од градот ќе долета шарениот папагал, сè ќе се раздвижи. Наеднаш целата шума им се восхитува на неговите убави пердуви. А тој што има обично црно-бело крзно, не сака да се појави пред очите на другите. Сепак, еден ден во шумата ќе дојдат славните филмаџии – пандата, зебрата и страчката – да снимат црно-бел уметнички филм. Обидете се да погодите кој ќе ја добие главната улога во него!

Цена: 350 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Јазовецот Итре снима филм

Категорија:
ИСБН: 978-608-4869-26-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Јазовецот Итре снима филм”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in