Јога

Издавач: ФЕНИКС | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Die Kunst sich selbst yu verjungen | Бр. на страни: 134 | Димензии: 148х210 | Корица: /

Без разлика колку години имате, Вие можете да имате здрав и активен живот, едноставно следејќи ги вежбите од оваа книга. Тие се јасно и внимателно објаснети, со привлечни илустрации и дијаграми, на еден од водечките експерти за јога во светот. Овие вежби не се наменети само за младите или за спортистите, туку и за оние со премала или преголема тежина, но и за оние кои страдаат од помали здравствени проблеми кои ги носи модерниот градски живот. Исто така, јогата помага при проблемите со исхраната и мускулите, срцевите заболувања, тензиите, тешкотиите со варењето на храната, анксиозноста, главоболките, проблемите со дишењето или слабата циркулација. Авторот на книгата е еден од најпознатите искусни учители, кој има создадено посебна студија за здравствената јога и начините на кои таа може да ја зајакне виталноста и да го продолжи животот. Киршнер со помош на своите методи им има помогнато на многу свои пациенти и ученици.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 368 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач ФЕНИКС

Report an abuse for product Јога

Категорија:
ИСБН: 978-9989-33-257-6

1 оценка за Јога

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in